مقالات

مزایای استفاده از ریسه شلنگی

مزایای استفاده از ریسه شلنگی

ریسه شلنگی چراغ‌های برقی کوچک سفید یا رنگ‌های متفاوت که به طور مساوی در امتداد کابل قرار می‌گیرند و برای تزئین استفاده می‌شوند.

چراغ‌های رشته‌ای قرمز و زرد برای ایجاد یک فضای جشن اضافه شده است.

چراغ‌های رشته‌ای که معمولا به عنوان چراغ‌های تزئینی شناخته می‌شوند، نوع خاصی از چراغ‌ها هستند که برای تزئینات بیرونی و داخلی استفاده می‌شوند. در ابتدا، چراغ‌های رشته ای بیشتر در دوره‌های جشن یا تعطیلات به ویژه کریسمس استفاده می‌شد و به همین دلیل است که اغلب به آن چراغ کریسمس نیز می گویند. این رسم به زمانی برمی‌گردد که درخت‌های کریسمس برای اولین بار با استفاده از نور شمع ساده تزئین می‌شدند، اما اکنون استفاده از چراغ‌های رشته‌ای به دلیل عملکرد بسیار تکامل‌یافته و قابل قبول بودن آن به‌عنوان یک شی تزیینی همه‌کاره، که جلوه‌ای دنج به محیط می‌دهد، بسیار فراتر از جشن‌ها است. در ادامه به برخی از مزایای استفاده از ریسه شلنگی اشاره می‌کنیم.

استراحت در فضای باز را در تابستان دلپذیرتر می‌کند

تابستان زمان خوبی برای استراحت در پاسیو یا حیاط خلوت است. روزهای طولانی‌تر و آب و هوای معتدل‌تر، استراحت با دوستان و خانواده را به یک تجربه فوق العاده تبدیل می‌کند. مردم با آویزان کردن ریسه‌های شلنگی در سراسر فضا یا روی آلاچیق یا دیوار، فضای دلنشینی را ایجاد می‌کنند. این درخشش‌های جشن، حال و هوای بسیار خوبی را به مکان می‌افزایند و گاهی اوقات با غروب خورشید، به ماندگاری زمان‌های خوب کمک می‌کنند. اگر به فکر ایجاد مکانی زیبا در حیاط یا پاسیو خود هستید، چراغ های رشته‌ای را نباید در لیست خود از دست بدهید

برای ایجاد یک محیط دنج در فضای زندگی

همچنین گاهی اوقات به عنوان نورهای تاکیدی یا نورهای محیطی نیز شناخته می‌شود، ریسه‌های شلنگی را می‌توان به عنوان قطعاتی از آثار هنری مشاهده کرد. وظیفه‌ی اصلی چراغ های رشته‌ای تامین منبع نور اولیه نیست، بلکه تزئین یک مکان و ایجاد یک حس دنج و خوب است، به خصوص زمانی که محیط خیلی روشن نیست. نور به گونه‌ای تنظیم شده است که زیبایی هر چیزی را در اطراف خود برجسته می‌کند. به همین دلیل است که مردم در حال حاضر از ریسه‌های شلنگی روی سایر قطعات تزئینی مانند گیاهان سبز، مبلمان، یا آلاچیق‌ها در اتاق‌های نشیمن، دفاتر خانه، پاسیو و حیاط و غیره قرار می‌دهند.

این اثر به طور موثر آرامش بخش است به طوری که شما در لحظه ای که از آن لذت می‌برید احساس آرامش، شادی و بیشتر احساس می‌کنید. اگر به دنبال افزودن حالات لذت بخش تر به زندگی روزمره خود هستید، چراغ‌های رشته‌ای یا هر نوع چراغ تزئینی راه خوبی برای رفتن خواهد بود.

برای ایجاد فضای بهتر برای مهمانی ها و سایر مجالس اجتماعی

چراغ های رشته ای هر روز در فضای باز استفاده می‌شود. فعالیت‌های اجتماعی و مکان‌هایی مانند عروسی، گردهمایی مجدد، مهمانی‌ها و غیره. این چراغ‌ها به محیط گرما می‌بخشد و به شرکت‌کنندگان کمک می‌کند تا احساس آرامش کنند و با اجتماعی بودن دور هم سازگاری کنند.

مصرف برق کم

یکی دیگر از دلایل علاقه مردم به ریسه‌های شلنگی این است که در مقایسه با چراغ های کاربردی انرژی بسیار کمی مصرف می‌کنند. هدف اصلی از چراغ های تزئینی، افزایش زیبایی است. بنابراین، تولید نور کاهش می‌یابد و در نتیجه وات کلی آن کاهش می‌یابد. همچنین، ریسه‌های شلنگی با استفاده از نور ال ای دی کم مصرف تولید می‌شوند که تا 70 درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند و حدود 10 برابر بیشتر از لامپ‌های رشته‌ای معمولی عمر می‌کند. برخی از چراغ‌های رشته‌ای حتی از پنل خورشیدی تغذیه می‌کنند که به طور خودکار در زیر نور خورشید شارژ می‌شود و زمانی که کم‌نور می‌شود روشن می‌شود. این به معنای قبوض کم برق و شیوه زندگی بهتر است.

مطالعه :  تفاوت لامپ ال ای دی و هالوژن

جلوه‌های ویژه

یکی از جذابیت‌های بزرگ نورپردازی ال ای دی پتانسیل آن برای جلوه های ویژه است. اینکه بتوانید رنگ چراغ‌هایتان را با فشار یک دکمه تغییر دهید یا در مواقعی که شرایط اقتضا می‌کند، آن‌ها را کم‌نور کنید، امتیاز بزرگی است. هم چراغ‌های ال ای دی و هم چراغ‌های نواری، گزینه‌های کم‌نور را برای شب‌هایی که شرکت دارید ارائه می‌دهند. هر دو با تغییر رنگ آر جی بی فروخته می‌شوند، اگرچه نور نوار ال ای دی به دلیل استفاده نکردن از لامپ‌های رنگی جداگانه، نور یکنواخت‌تری دارد.

سهولت نصب

نصب کردن ریسه‌های شلنگی کار بسیار ساده‌ای است. فقط ممکن است نیاز به انجام برخی از اتصالات داشته باشد. همانطور که گفته شد، اگر فقط به دنبال آویزان کردن آنها به حصار یا موارد مشابه هستید، تنها نگرانی شما این است که مطمئن شوید اتصالات الکتریکی در برابر آب مقاوم هستند.

با دانستن مزایای استفاده از ریسه شلنگی می‌توان از آن‌ها به آسانی در هر محیط دلخواه استفاده کرد.

آیا ریسه شلنگی ایمن هست؟

بسیاری از رشته‌های نور LED که با آنها روبرو می‌شوید، بدون نقص، بدون قطع برق، بدون لامپ‌های خاموش، در تمام شب روشن، ایمن و کاربردی خواهند ماند. احتمال وقوع آن مسائل بسیار اندک است. ریسه‌های شلنگی LED  کیفیت ساخت بسیار قابل اعتمادی دارند و یک فناوری انعطاف پذیر هستند و کاملا ایمن هستند. این نوع چراغ‌ها می‌توانند تمام شب روشن بمانند.

تفاوت بین چراغ های رشته ای و ریسه‌های شلنگی چیست؟

ریسه‌های شلنگی LED از لامپ های LED مجزا تشکیل شده است که در یک لوله پلاستیکی شفاف قرار گرفته اند. چراغ های نواری ال ای دی از تراشه های ال ای دی روی سطحی تشکیل شده اند که روی یک تکه نوار صاف چسبانده شده‌اند. آنها با گزینه‌های تغییر رنگ و همچنین انواع تک رنگ عرضه می شوند.

نور ال ای دی یکی از بهترین راه‌ها برای نورپردازی فضا است. راه حل‌های روشنایی ال ای دی از قدرت بسیار کمی استفاده می‌کنند و   بسیار روشن هستند.

منبع نور

یکی از بزرگترین تفاوت‌های چراغ‌های رشته‌ای ال ای دی و ریسه‌های شلنگی ال ای دی، منبع نور است. روشنایی ریسه‌ها ال ای دی از لامپ های ال ای دی مجزا تشکیل شده است که در یک لوله پلاستیکی شفاف قرار گرفته اند. این‌ها ممکن است در رنگ‌های مختلف باشند، اما نمی‌توانید رنگ لامپ ها را تغییر دهید.

روشنایی

روشنایی چراغ‌های ال ای دی شما هنگام انتخاب بین ریسه شلنگی و چراغ‌های رشته‌ای، فاکتور مهمی است. اگر فضای کاری یا مکانی را روشن می‌کنید که به نور روشن نیاز دارد، بهتر است از چراغ‌های نواری استفاده کنید. آنها نور بسیار روشنی تولید می‌کنند و می‌توان آنها را برحسب موقعیت کم نور کرد. روشنایی ریسه شلنگی ال ای دی بسیار کم نورتر است. این یک انتخاب عالی برای نور ملایم در اطراف عرشه استخر، آلاچیق در فضای باز یا موارد مشابه است. اما اگر به دنبال نورپردازی روشن‌تر هستید، اینها نورهایی نیستند که به دنبال آن هستید.

طول اجرا

به طور کلی، ریسه‌های شلنگی ال ای دی و چراغ های رشته‌ای 12 ولت یا 120 ولت هستند.

انواع مختلف ریسه‌های شلنگی چیست؟

چراغ‌های‌ ال ای دی فستون گلوب

فانوس ال ای دی خورشیدی

رنگارنگ

ریسه شلنگی قدیمی

ریسه شلنگی در فضای باز

ال ای دی ستاره چشمک زن

آیا ریسه‌های شلنگی برق زیادی مصرف می‌کنند؟

از دیگر مزایای استفاده از ریسه شلنگی می‌توان به مصرف برق کمتر اشاره کرد. این نوع از چراغ‌ها از 25 لامپ رشته‌ای سی9 – لامپ‌های بزرگ که اغلب در فضای باز استفاده می‌شوند از 175 وات برق استفاده می‌کنند که در طول یک فصل کار می‌کند (با فرض کارکرد 12 ساعت در روز به مدت 45 روز)، هزینه برق شما به مقداری کاهش می‌یابد.

آیا چراغ‌های رشته ای خطر آتش سوزی دارند؟

از دیگر مزایای استفاده از ریسه شلنگی می‌توان به ایمن بودن آن اشاره کرد. ریسه‌های شلنگی خطر آتش سوزی بزرگی برای آن نیستند، به طور کلی، قرار دادن آنها روی پارچه‌های مختلف (مانند پرده، لباس و غیره)، چوب و حتی درختان، یعنی موادی که عموماً قابل اشتعال هستند، بی خطر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *